środa, 11 lipca 2018

Wielka pozytywna rzecz

W ostatnim poście nie wspomniałem nic o pewnym pozytywnym wydarzeniu sprzed dwóch miesięcy. Być może niektórzy z Was wiedzą o co mi chodzi. A mianowicie mam na myśli nowy wózek elektryczny, który dostałem po długim weekendzie majowym. W zasadzie myśl o kupnie nowego wózka pojawiła w zeszłym roku przy wakacjach, bo w sierpniu miałem pierwszą przymiarkę wózka i właściwie ten pierwszy wózek spasował mi od razu, a nawet wyjechałem nim z domu na zewnątrz. Owszem potem testowałem jeszcze wózki z innych firm, ale w każdym z nich coś było nie tak, a ponadto nie dałem rady nimi nawet wyjechać z pokoju, więc wiedziałem, że to mnie nie urządza. 

Ale w końcu zostaliśmy przy tym pierwszym wózku. Wszystko było w porządku dopóki nie zobaczyłem wstępnego kosztorysu wózka, który był dość wysoki, ale doszedłem z mamą do wniosku, że mimo wszystko bierzemy ten wózek, ponieważ mi najlepiej pasował i najlepiej mi się nim jeździło. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie możliwe aspekty, takie jak szerokość wózka, możliwość składania wózka, co ułatwia jego transport w samochodzie, a także funkcjonalność opcji elektrycznych itd. Między innymi winda, która jest bardzo przydatna, bo mogę teraz wyjrzeć przez okno i spojrzeć komuś w oczy. No może kiedyś całowanie opanuję heh. Natomiast dzięki pozostałym opcjom mogę się prawie położyć na wózku i odpocząć bez potrzeby wkładania się do łóżka.

Tak naprawdę przy rozpoczęciu zbiórki w listopadzie wszystko dopiero nabrało mocy. Najciężej było na początku, ale z każdym kolejnym dniem zbiórka nabierała rozpędu i dość szybko zebraliśmy potrzebną kwotę, bo już w połowie lutego pieniążki były zebrane. Potem złożyliśmy zamówienie na wózek i czekaliśmy na jego realizację. Realizacja zamówienia trochę się przedłużyła i trwała przeszło 2 miesiące, ale pomimo tego warto było czekać. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Pora na podziękowania, które zamieszczam tutaj z małym opóźnieniem. Zatem chciałbym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wpłaty na wózek zarówno na konto w Fundacji "Dzieciom" Zdążyć z Pomocą, jak i na konto w Fundacji "Promyczek". Podziękowania należą się również samej Fundacji "Promyczek" za organizację drugiej zbiórki. Dziękuję także LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie za zorganizowanie zbiórki na wózek w szkole. Chciałbym też podziękować rodzinie, znajomym i sąsiadom za wsparcie. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mnie w tej zbiórce oraz tym, którzy przeznaczyli swój 1% podatku na mój cel, ponieważ środki z 1% z ostatnich 3 lat również zostały przeznaczone na nowy wózek. Jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam i z góry dziękuję. W ogóle dziękuję za każdą wpłatę na moje subkonto w fundacji. Jesteście niesamowici.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz